Ile trwa założenie spółki LLC w Delaware?

Błażej Sarzalski        14 lipca 2015        6 komentarzy

Kolejnym pytaniem jakie często zadajecie pisząc do mnie jest pytanie o czas rejestracji spółki w Delaware.

Time is money…

zegar

Samo założenie trwa chwilę, agent rejestrowy wysyła faks do departamentu stanu Delaware, który zawiera certyfikat formacji. Tyle i aż tyle.

Natomiast cały proces trwa około 2-3 tygodnie. Jakie czynniki na to wpływają?

Po pierwsze agent rejestrowy bierze wynagrodzenie z góry. Wynagrodzenie to trzeba mu jakoś przesłać. Są co najmniej trzy opcje, ale w każdej z nich przesłanie wynagrodzenia do Stanów Zjednoczonych trwa co najmniej kilka dni.

Po otrzymaniu wynagrodzenia agent rejestrowy wysyła certyfikat formacyjny do departamentu stanu, to jednak nie koniec – aby spółka mogła działać w Polsce i na świecie konieczne często jest poświadczenie z departamentu stanu, że spółka została zarejestrowana, następnie zaś potrzebne jest nadanie klauzuli apostille na dokumenty poświadczające byt prawny spółki. W międzyczasie agent zamawia także druk teczki korporacyjnej (corporate vault) z przydatnymi wzorami, pieczęcią oraz certyfikatami udziałowymi.

Potem wysyłka kurierem za ocean…

Spółkę masz w tydzień, dokumenty jednak idą 2-3 tygodnie.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: (32) 764-15-80e-mail: kancelaria@opieka-prawna.eu

{ 6 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Jacek Lipiec 14, 2015 o 15:31

A nie można zapłacić Bitcoinami? Byłoby szybciej…

Odpowiedz

Błażej Sarzalski Lipiec 14, 2015 o 15:36

Agenci rejestrowi nie przyjmują płatności w bitcoinach 🙂 Ja osobiście przymierzałem się do tego pomysłu, ale ostatecznie ze względu na różne okoliczności nie wdrożyłem tego w kancelarii. Być może będzie to melodia przyszłości…

Odpowiedz

ciekawski Lipiec 16, 2015 o 22:03

A czy płatność PayPalem (kwestia opłacenia agenta rejestrowego) nie wchodzi w grę?
Zdanie:
“…ale w każdej z nich przesłanie wynagrodzenia do Stanów Zjednoczonych trwa co najmniej kilka dni”
sugerowało by, że nie ale wolałbym się jednak upewnić.

Odpowiedz

Błażej Sarzalski Lipiec 17, 2015 o 10:17

Zależy pewnie od agenta rejestrowego, ale akurat ten z którym współpracuje nie honoruje takich płatności. Zresztą wielu przedsiębiorców, z którymi rozmawiałem, ma raczej ostrożny stosunek do PayPala…

Odpowiedz

ciekawski Lipiec 17, 2015 o 13:12

Czy w takim razie dostępne formy płatności obarczone są dużą prowizją czy też znajdziemy wśród nich stosunkowo nie drogie formy transferu środków? Przy wcześniej wspomnianym PayPalu jesteśmy obarczeni stosunkowo niewielką prowizją + ew. przewalutowanie po kursie proponowanym (zawyżonym) przez serwis.
Przy okazji chciałbym dowiedzieć się czy możliwa jest odpłatna konsultacja z Panem w formie elektronicznej (co prawda maila już wysłałem ale jeśli nie świadczy Pan tego typu usług to możliwe, że z jego treścią się Pan nawet nie zapozna dlatego w razie czego wolałbym się upewnić na czym stoję :))

Odpowiedz

Błażej Sarzalski Lipiec 17, 2015 o 13:17

Wchodzą w grę przelew, western union albo zapłata kartą kredytową.

Pana maila odebrałem, jestem aktualnie zajęty, ale oczywiście odpiszę – proszę o cierpliwość

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Błażej Sarzalski Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Błażej Sarzalski z siedzibą w Dąbrowie Górniczej.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kancelaria@opieka-prawna.eu.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: