Błażej Sarzalski

radca prawny

Radca prawny, wpisany na listę w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach, ekspert portalu Wyborcza.biz. Doradza w zakresie prawa spółek, a w szczególności tworzenia i przekształceń spółek handlowych oraz ich funkcjonowania.
[Więcej >>>]

O blogu

Ten blog to przygoda i podróż, w którą zapraszam Cię razem ze mną.

W podróż do nowych i ciekawych rozwiązań prawnych, do instytucji prawnych nieznanych prawu polskiemu, droga do miejsca gdzie nikt nie płaci ZUSu, ani wysokich podatków. Idziemy tą drogą razem, gdyż także dla mnie, temat spółek Delaware jest nowy i niezgłębiony. Można pisać o tym dziesiątki artykułów, odkrywać i poszukiwać.

Mam głęboką nadzieję, że ten blog pomoże Ci w rozpoczęciu Twojej przygody ze spółkami prawa Delaware.. Ten blog stworzony jest bowiem z myślą o Tobie i Twoich potrzebach.

O czym jest ten blog?

O tym do czego można wykorzystać spółkę w stanie Delaware. O tym jak uniknąć pułapek związanych z fazą organizacyjną, jak w zgodzie z prawem minimalizować zobowiązania podatkowe, o tym jakimi zasadami rządzą się spółki prawa Delaware i o tym jak korzystać z wszelkich dobrodziejstw ustawy o spółkach prawa Delaware.

Zatem czytając ten blog dowiesz się jak:

  • założyć spółkę w Delaware
  • wybrać odpowiednią formę opodatkowania
  • poprzez odpowiednie wykorzystanie spółki w Delaware uzyskać szersze możliwości rozwoju działalności gospodarczej,
  • uniknąć pułapek związanych z nieprzemyślanymi decyzjami na etapie tworzenia działalności,
  • zabezpieczyć swoje interesy i majątek,
  • tworzyć polskie struktury z wykorzystaniem spółek Delaware.

Wszystko o czym przeczytasz to wiedza którą sprawdzam, weryfikuję i drążę.

Chcę aby to co wydawało Ci się do tej pory czarną magią prawników, którzy chowają skrzętnie swoje sekrety w wieżach z kości słoniowej, stało się wiedzą dostępną i łatwo przekładalną na praktykę.