Dlaczego warto do mnie przyjść?

Błażej Sarzalski        24 lipca 2015        7 komentarzy

bskrp1-1

{ 7 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Bartosz Lipiec 29, 2015 o 22:41

Witam,

Prowadzę biuro podróży, jest to jednoosobowa działalność, wyprawy robię poza unię europejską i spędzam ponad 180 dni w roku poza Polską. Mam dosyć spore koszty prowadzenia działalności, księgowość w biurze podróży jest dosyć skomplikowana i płacę za to miesięcznie ponad 1000 zł, do tego gwarancje ubezpieczeniowe dla biura podróży około 5000 zł rocznie, Zus wiadomo i 19 % podatku. Zauważyłem, że moja konkurencja http://www.dalekoblisko.pl ma firmę zarejestrowaną w Hong Kongu, a konto ma w polskim banku i raczej nie płaci podatków w Polsce, a już na pewno nie płaci gwarancji ubezpieczeniowych. Czy ja też mogę sobie gdzieś przenieść moją działalność, żeby nie ponosić takich kosztów działalności ? Czy Pan mógłby mi w tym pomóc ?
Pozdrawiam,
Bartosz

Odpowiedz

Błażej Sarzalski Lipiec 31, 2015 o 09:12

Panie Bartoszu, to nie jest dobre miejsce na odpowiedź na Pana pytanie, dlatego pozwolę sobie edytować Pana nazwisko i firmę w poście i zapraszam do kontaktu bezpośredniego.

Odpowiedz

Wojciech Lipiec 30, 2015 o 11:38

Witam!
Czy spółka z Delaware – komplementariusz w polskiej spółce komandytowej – może prowadzić niezależną od tej spółki działalność? Np. być sobie wspólnikiem spółki IT i jednocześnie samodzielnie sprowadzać do Polski używane komputery prosto z USA?

Odpowiedz

Błażej Sarzalski Lipiec 31, 2015 o 09:13

Może 🙂

Odpowiedz

Lukasz Grudzień 2, 2015 o 22:41

Witam. czy spółka w Delaware jest dobrym rozwiazaniem dla prowadzenia portali internetowych, i czy może być. “sama” czy lepiej utworzyć wehikuł korporacyjny by podatek od przychodów mnie nie zabił?

Odpowiedz

Błażej Sarzalski Grudzień 3, 2015 o 10:29

Panie Łukaszu, zależy jakiego portalu, gdzie i po co.

Odpowiedz

Łukasz Grudzień 3, 2015 o 18:15

Portal społecznościowy generujący małe zyski z reklam.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Błażej Sarzalski Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Błażej Sarzalski z siedzibą w Dąbrowie Górniczej.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kancelaria@opieka-prawna.eu.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: