Instytucje pieniądza elektronicznego ratunkiem dla spółek Delaware

Błażej Sarzalski        27 listopada 2017        5 komentarzy

W poszukiwaniu opcji ratunkowych, w związku z pojawiającymi się to tu, to tam problemami z zakładaniem rachunków bankowych dla spółek Delaware, warto zwrócić uwagę na rozwiązania alternatywne. Jeżeli z jakichś powodów nie jesteś w stanie założyć rachunku bankowego dla spółki Delaware w Polsce/Europie to ten wpis jest właśnie dla Ciebie.

Instytucje e-pieniądza (po angielsku E-Money Institution, EMI) stanowią alternatywę dla rozliczeniowych funkcji tradycyjnej bankowości, skupiając się na usługach zdalnych, aplikacjach mobilnych i prostocie funkcjonowania. Większość z nich nie wymaga nawet wyjścia z domu, aby otworzyć konto, a część dostarcza nawet indywidualne rachunki rozliczeniowe w formacie IBAN, a także możliwości szybkich i niskobudżetowych transferów SEPA w Unii Europejskiej.

Co jednak istotne, instytucje te, choć regulowane w prawach poszczególnych państw członkowskich UE nie są bankami. Nie są objęte systemem gwarancji depozytów, ale także nie wszystkie ściśle podlegają standardom raportowania.

Kilka przykładów?

Leupay – dostarcza możliwość otwierania rachunków quasi-bankowych także dla spółek offshore, w tym spółek Delaware, całość informacji wysyłana jest online przez ich stronę internetową, gdzie trzeba załadować skany dokumentacji spółki (nie jest wymagana legalizacja/apostille), a także paszport oraz tzw. utility bill menedżera/wspólnika (utility bill to np. rachunek za prąd, telefon stacjonarny, wyciąg bankowy z danymi adresowymi). Wymagana jest autoryzacja smsem na podany przez aplikanta rachunek bankowy.

Serwis dostarcza rachunek z numerem IBAN dostarczany przez maltański bank Satabank oraz karty debetowe (Visa).

Mistertango – proces rejestracji wygląda podobnie, ciekawostką jest możliwość posiadania konta bitcoinów, a także oferta rachunków IBAN w banku Mistertange. Celem weryfikacji prawdziwości konta spółki konieczny jest transfer środków z innego konta bankowego spółki – to opcja dla tych, którzy posiadają takowe w Polsce lub zagranicą.

Innym ciekawym rozwiązaniem, które samo w sobie nie jest rachunkiem jest serwis Viabuy, dostarczający kartę debetową z rachunkiem w Deutsche Kontor Privatbank. Aktywacja karty odbywa się po wpłaceniu 90 euro depozytu, a konto ma kilka poziomów zaufania, różniących się dostępnymi limitami wpłat/wypłat – im wyższy poziom, tym wyższy poziom weryfikacji.  Ważne jest to, że serwis utrzymuje możliwość ładowania karty z rachunków osób trzecich.

W sieci znajdziesz mnóstwo tego typu firm. Inne to np. Monese, Paysera, N26.

Brak rachunku bankowego nie zawsze więc limituje możliwość Twoich działań, warto to wiedzieć.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: (32) 764-15-80e-mail: kancelaria@opieka-prawna.eu

{ 5 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

darek Grudzień 4, 2017 o 12:17

w Leupay wymagany jest EIN spolki.

Odpowiedz

Błażej Sarzalski Grudzień 4, 2017 o 12:18

Czy to istotny problem? 🙂

Odpowiedz

darek Grudzień 9, 2017 o 01:36

Litewska Paysera otwiera bez problemu konta dla spolek z DE. nawet dla serwisow nominowanych.
niewymagane EIN, wystarczy tylko certyfikat rejestracji plus incunbency.

Odpowiedz

Dawid Luty 7, 2018 o 22:52

Bez problemu można wypłacać na takie rachunki pieniądze np. z Allegro/ Ebay lub PayPal?

Odpowiedz

Błażej Sarzalski Luty 13, 2018 o 09:46

Nie znam się na handlu, ale jeżeli platformy te obsługują numery rachunków bankowych w formacie IBAN to jak najbardziej tak.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Błażej Sarzalski Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Błażej Sarzalski z siedzibą w Dąbrowie Górniczej.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kancelaria@opieka-prawna.eu.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: