Kolejnym pytaniem jakie często zadajecie pisząc do mnie jest pytanie o czas rejestracji spółki w Delaware.
Time is money…
Samo założenie trwa chwilę, agent rejestrowy wysyła faks do departamentu stanu Delaware, który zawiera certyfikat formacji. Tyle i aż tyle.
Natomiast cały proces trwa około 2-3 tygodnie. Jakie czynniki na to wpływają?
Po pierwsze agent rejestrowy bierze wynagrodzenie z góry. Wynagrodzenie to trzeba mu jakoś przesłać. Są co najmniej trzy opcje, ale w każdej z nich przesłanie wynagrodzenia do Stanów Zjednoczonych trwa co najmniej kilka dni.
Po otrzymaniu wynagrodzenia agent rejestrowy wysyła certyfikat formacyjny do departamentu stanu, to jednak nie koniec – aby spółka mogła działać w Polsce i na świecie konieczne często jest poświadczenie z departamentu stanu, że spółka została zarejestrowana, następnie zaś potrzebne jest nadanie klauzuli apostille na dokumenty poświadczające byt prawny spółki. W międzyczasie agent zamawia także druk teczki korporacyjnej (corporate vault) z przydatnymi wzorami, pieczęcią oraz certyfikatami udziałowymi.
Potem wysyłka kurierem za ocean…
Spółkę masz w tydzień, dokumenty jednak idą 2-3 tygodnie.
{ 6 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }
A nie można zapłacić Bitcoinami? Byłoby szybciej…
Agenci rejestrowi nie przyjmują płatności w bitcoinach 🙂 Ja osobiście przymierzałem się do tego pomysłu, ale ostatecznie ze względu na różne okoliczności nie wdrożyłem tego w kancelarii. Być może będzie to melodia przyszłości…
A czy płatność PayPalem (kwestia opłacenia agenta rejestrowego) nie wchodzi w grę?
Zdanie:
„…ale w każdej z nich przesłanie wynagrodzenia do Stanów Zjednoczonych trwa co najmniej kilka dni”
sugerowało by, że nie ale wolałbym się jednak upewnić.
Zależy pewnie od agenta rejestrowego, ale akurat ten z którym współpracuje nie honoruje takich płatności. Zresztą wielu przedsiębiorców, z którymi rozmawiałem, ma raczej ostrożny stosunek do PayPala…
Czy w takim razie dostępne formy płatności obarczone są dużą prowizją czy też znajdziemy wśród nich stosunkowo nie drogie formy transferu środków? Przy wcześniej wspomnianym PayPalu jesteśmy obarczeni stosunkowo niewielką prowizją + ew. przewalutowanie po kursie proponowanym (zawyżonym) przez serwis.
Przy okazji chciałbym dowiedzieć się czy możliwa jest odpłatna konsultacja z Panem w formie elektronicznej (co prawda maila już wysłałem ale jeśli nie świadczy Pan tego typu usług to możliwe, że z jego treścią się Pan nawet nie zapozna dlatego w razie czego wolałbym się upewnić na czym stoję :))
Wchodzą w grę przelew, western union albo zapłata kartą kredytową.
Pana maila odebrałem, jestem aktualnie zajęty, ale oczywiście odpiszę – proszę o cierpliwość