Błażej Sarzalski

radca prawny

Radca prawny, wpisany na listę w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach, ekspert portalu Wyborcza.biz. Doradza w zakresie prawa spółek, a w szczególności tworzenia i przekształceń spółek handlowych oraz ich funkcjonowania.
[Więcej >>>]

Kto i jak powinien podpisywać się w imieniu LLC?

Błażej Sarzalski09 listopada 2015Komentarze (0)

W poprzednim wpisie pisałem o tym jak wygląda kwestia zarządzania spółką LLC w Delaware. Zarządzanie zaś to czynność wewnętrzna, to podejmowanie decyzji dotyczących tego co dzieje się w samej spółce i tego kto ma w niej głos decydujący. Jak jednak ten głos słychać na zewnątrz?

Innymi słowy:

Kto może podpisywać się w imieniu spółki LLC?

Zasadą jest, że w imieniu spółki podpisuje się przynajmniej jeden ze wspólników (niezależnie od ich ilości) i zasadą jest, że druga strona umowy może polegać na podpisie jednego wspólnika. W sytuacji gdy wewnętrzne dokumenty spółki stanowią o konieczności dwuosobowej reprezentacji to sytuacja taka nie ma znaczenia, chyba że druga strona umowy wiedziała o konieczności reprezentacji dwuosobowej. Praktycznie jednakże zalecam aby wymagać od wspólników spółek LLC złożenia oświadczenia, że uprawnieni są oni do jednoosobowej reprezentacji.

W sytuacji gdy zarządzanie spółką LLC zostało powierzone menedżerowi to prawo reprezentowania spółki przez wspólników jest wyłączone, chyba że menedżer udzieli stosownych pełnomocnictw wspólnikom. Podobnie jak w spółkach zarządzanych przez wspólników, zwykle wystarcza aby podpis pod umową złożył tylko jeden menedżer.

Z punktu widzenia zachowania ograniczonej odpowiedzialności konieczne jest zachowanie szczególnych reguł przy podpisywaniu się za spółkę LLC. Osoba, z którą wspólnik/menedżer podpisuje kontrakt musi wiedzieć, że podpisuje kontrakt ze spółką LLC.

Jak się podpisywać w imieniu spółki LLC?

W praktyce podpis powinien wskazywać z imienia i nazwiska osobę, która podpisuje, jej funkcję oraz wskazywać na działanie w imieniu spółki LLC.

Przykład:

John Doe on behalf of ABC, LLC as its Manager/Member

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: (32) 764-15-80e-mail: kancelaria@opieka-prawna.eu

Jeżeli cenisz sobie treści, jakie umieszczam na tym blogu wesprzyj mnie na Patronite.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Błażej Sarzalski Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Błażej Sarzalski z siedzibą w Dąbrowie Górniczej.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kancelaria@opieka-prawna.eu.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: