Błażej Sarzalski

radca prawny

Radca prawny, wpisany na listę w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach, ekspert portalu Wyborcza.biz. Doradza w zakresie prawa spółek, a w szczególności tworzenia i przekształceń spółek handlowych oraz ich funkcjonowania.
[Więcej >>>]

Jaki jest koszt założenia spółki Delaware?

Błażej Sarzalski08 września 20202 komentarze

Spółka w Delaware jest prawdopodobnie najtańszą spółką offshore, jaką możesz założyć. Koszt przygotowania dokumentacji składanej do rejestru może zamknąć się w kwocie kilkuset dolarów. I za taką kwotę można mieć zarejestrowaną spółkę LLC w stanie Delaware.

W sieci możesz znaleźć co najmniej kilka firm nastawionych na klienta polskojęzycznego, których usługi zaczynają się od kwoty w okolicach 3500 złotych. Z zastanawiających powodów jednak nie znajdziesz na ich stronach internetowych żadnych informacji o właścicielach, wspólnikach, czy konsultantach. Jeżeli zaś znajdziesz… zastanów się czy są one prawdziwe.

Nabycie wiedzy dotyczącej zastosowania spółek Delaware, zdobycie praktyki w tym zakresie, a także zapłacenie uczciwie podatków powoduje, że kwota 3500 zł jest zwyczajnie kwotą nieopłacalną dla żadnej szanującej się kancelarii prawnej w Polsce. Zamawiając usługę rejestracji spółki Delaware w polskiej kancelarii musisz liczyć się z kosztami od 6.200 zł do 9.000 zł, zależnie od wybranego pakietu lub usług dodatkowych.

W odróżnieniu od firm-krzaków możesz liczyć jednak na spotkanie z żywą osobą, która nie boi się podpisać swoim imieniem i nazwiskiem, a także na rzetelną informację dotyczącą procedury założenia spółki Delaware, opodatkowania spółki Delaware, a także dotyczące sposobów wykorzystania spółki LLC w Polsce oraz realnych rozwiązań dotyczących bankowości dla takich spółek.

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Błażej Sarzalski w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

  Piotr 8 września, 2020 o 14:52

  Witam
  Interesuje mnie szybkie założenie spółki LLC kompleksowo .
  Jaki jest koszt takiej spółki ?
  Pozdrawiam
  Piotr Krzynowek

  Odpowiedz

  Błażej Sarzalski 8 września, 2020 o 15:01

  Odpowiedź przesłana na email 🙂

  Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Błażej Sarzalski w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: