Błażej Sarzalski

radca prawny

Radca prawny, wpisany na listę w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach, ekspert portalu Wyborcza.biz. Doradza w zakresie prawa spółek, a w szczególności tworzenia i przekształceń spółek handlowych oraz ich funkcjonowania.
[Więcej >>>]

Jak opodatkować spółkę LLC w Delaware?

Błażej Sarzalski02 października 201840 komentarzy

Jak opodatkowana jest spółka LLC z Delaware?

W spółce Delaware masz możliwość wyboru dwóch form opodatkowania:

  • transparentnej podatkowo,
  • opodatkowania korporacyjnego.

W pierwszym wypadku działasz jakbyś był/a osobą fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą, w drugim przypadku płacisz podatek dochodowy od osób prawnych. Którą z tych form opodatkowania wybrać, która jest korzystniejsza?

Którą formę opodatkowania wybrać?

Nie sposób odpowiedzieć dokładnie na tak zadane pytanie. Wszystko bowiem zależy od tego w jaki sposób funkcjonujesz, na czym polega Twój model biznesowy oraz gdzie faktycznie jest prowadzona działalność gospodarcza.

Pozwól jednak, że podzielę się z Tobą kilkoma wskazówkami.

  • jeżeli jesteś polskim rezydentem podatkowym prowadzącym działalność w Stanach Zjednoczonych i wybierasz opcję transparentną podatkowo to istotne jest to, czy Twoja działalność gospodarcza posiada tzw.  zakład w Stanach Zjednoczonych. Jeżeli go nie posiada to podlegasz opodatkowaniu od całego swojego dochodu w Polsce. Jeżeli w Stanach Zjednoczonych powstanie jednak zakład to rozliczamy tam zyski tego zakładu, jednocześnie nadal mamy do czynienia z obowiązkiem zapłaty podatku w Polsce (rozliczamy się na PIT-36 i PIT-ZG) i zastosowaniem metody unikania podwójnego opodatkowania wynikającej z polsko-amerykańskiej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania
  • jeżeli korzystasz z opodatkowania korporacyjnego to  spółce można przypisać rezydencję podatkową w USA (według definicji z umowy o unikaniu opodatkowania jest to osoba mająca siedzibę w USA) W USA też rozliczasz się z podatków. Wiele osób stosuje tutaj jednak outsourcing, tworząc koszty poprzez wyprowadzanie usług np. do Polski poprzez fakturowane z działalności gospodarczej w Polsce. W ten sposób nie musisz wykazywać wysokich dochodów w Stanach, a jednocześnie w swoim rozliczeniu podatkowym nie pokazujesz żadnego elementu zagranicznego. To jest opcja często pożądana przez polskich właścicieli zagranicznych spółek LLC,
  • Jeżeli korzystasz z opodatkowania korporacyjnego prowadzisz zakład w Polsce to spółka opodatkowana będzie w Polsce od części dochodu, który tutaj osiąga, dochód ten zaliczymy na podatek w USA,
  • Jeżeli korzystasz z opodatkowania korporacyjnego, a miejscem zarządu jest Polska to istnieje ryzyko, że na podstawie art. 3 ustawy o CIT zostanie ona uznana za polskiego rezydenta podatkowego.

Wszystko zależy więc od tego co chcesz osiągnąć i co jest Twoim celem, gdy chodzi o prowadzenie działalności poprzez spółkę LLC.

W czym mogę Ci pomóc?

    Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Błażej Sarzalski w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

    { 40 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

    KenFollet 2 października, 2018 o 13:52

    Hm, a czy Twoim zdaniem w przypadku sprzedaży całkowicie poprzez Amazon FBA (i magazyny Amazona) właściciel posiada na terenie USA swój zakład, ew. jest związany z USA tzw. „Engaged in trade or business in the USA”? Sam sporo na ten temat czytam i widziałem różne opinie, w skrócie rozbijające się o to, czy to, iż Amazon jest niezależny od nas (tzw. independent agent) ma znaczenie dla faktu, iż w świetle prawa nie jesteśmy ETBUS.

    Odpowiedz

    Błażej Sarzalski 3 października, 2018 o 08:44

    Amazon wydaje się być niezależnym agentem właśnie, ponieważ zawodowo, w ramach swojego przedsiębiorstwa, świadczy usługi tego typu na rzecz wielu różnych podmiotów.

    Odpowiedz

    G.T 7 października, 2018 o 14:31

    Panie Błażeju,

    Wyobraźmy sobie, że mam spółke z Delaware z kontem na Litwie.
    Czy jeśli moja spółka ABC LLC zarobi na czysto za sprzedaży na Ebay powiedzmy 100 000 zł.
    To:
    1. Czy muszę płacić podatek dochodowy jako rezydent podatkowy Polski nawet jeśli pieniądze nie zostały mi wypłacone na konto ?.

    Bo jeśli tak to działa to podobnie jak spółka komandytowa.

    2. Czy płace tylko jeśli pieniądze trafią na moje konto ?

    Która z tych opcji ?.
    Jest to bardzo istotna informacja dla mnie ;).
    Proszę o odpowiedź. Z góry bardzo dziękuje za wartościowy blog.
    Kłaniam się nisko.

    Odpowiedz

    Błażej Sarzalski | Prawo do prywatności 8 października, 2018 o 09:03

    Opcja numer 1 🙂

    Odpowiedz

    Martin 1 maja, 2019 o 19:04

    ale jak to
    wobec tego polski udzialowiec placi sie od przychodu zagranicznej spolki??

    poza tym taka spolka moze miec wielu udzialowcow
    skad wiadomo kto ma zaplacic i ile?

    wiadomo tylko jak pieniadze splyna do Polski na konto udzialowca
    no tak bylo by najlogiczniej

    konto spolki to konto spolki przeciez

    poza tym cutujac z innego artykulu


    Spółka w Delaware jest całkowicie anonimowa. Nie ma publicznego rejestru władz ani wspólników takiej spółki.”

    wiec placenie od przychodu spolki podatku w Polsce w takiej sytuacji jest absurdem

    Odpowiedz

    Błażej Sarzalski 9 maja, 2019 o 09:27

    Spółka LLC domyślnie traktowana jest jak podmiot transparentny podatkowo, co oznacza, że podatki płaci jej właściciel w miejscu swojej rezydencji, o ile nie ma zakładu w innym państwie.

    Odpowiedz

    Zenek 17 listopada, 2023 o 14:51

    tak, z tym ze po pierwsze fiskus nie wie ile jest tam udzialowców (REJESTR NIE JEST PUBLICZNY) i nie wie jaki podział zysków, oraz nie wie co jest zyskiem a co przychodem dla zagranicznej spółki. Ksiegowosc nie jest domena polskiego US tym bardziej jesli nie ma zadnych przychodow z działalnośći w PL

    wiec? jesli zobaczy przelew z konta spolki na konto prywatne to jest logiczne ze od tego placi sie podatek bo jak to wytlumazyc, ALE JEŚLI pieniadze po prostu leza na koncie spolki np polskim nie moze nic zrobic nie wiedza nawet ile spolka ma udzialowcow 🙂 i czy jest transparentna podatkowo czy nie 🙂

    To ja ustalam co jest dochodem z zagranicznej spółki i kiedy ten dochod powstaje i us raczej nie ma możliwości podważenia tego

    Błażej Sarzalski 17 listopada, 2023 o 14:54

    Z takim podejściem Panie Zenku, powodzenia 🙂

    F.T 9 października, 2018 o 10:53

    Wychodzi na to, ze spółka w delaware średnio nadaje się do optymalizacji podatkowej. Jako podmiot zagraniczny dobra jest do zabezpieczania majątku.

    Jest natomiast jeden pomysł który mnie nurtuje.

    Wyobraźmy sobie ze zakładamy spolke komandytowa której komplementariuszem jest spółka Hetos LLC.

    Tym sposobem powstaje ABC LLC sp.k.

    Natomiast właścicielem Xetos LLC jest spółka kapitałowa z Dubaju ze stawka 0% CIT.

    Pytanie: Kto zapłaci podatek dochodowy od komplementariusza ? 😉

    Odpowiedz

    Błażej Sarzalski 9 października, 2018 o 10:56

    Spółka z Dubaju.

    Odpowiedz

    T.Y 9 października, 2018 o 11:00

    Bardzo dziękuje 😉

    Odpowiedz

    Michał 9 października, 2018 o 16:57

    A czy spółka LLC która wybierze opodatkowanie korporacyjna nie powinna podlegać w USA nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu i być rezydentem podatkowym USA niezależnie od tego czy prowadzi zakład podatkowy w USA?

    Według UPO z USA o rezydencji spółki powinno chyba wyjątkowo decydować miejsce rejestracji a nie efektywnego zarządu

    b) Określenie „spółka Stanów Zjednoczonych” oznacza osobę prawną albo jakiekolwiek stowarzyszenie nie posiadające osobowości prawnej, które jest utworzone lub zorganizowane na podstawie prawa Stanów Zjednoczonych lub któregokolwiek stanu lub Dystryktu Kolumbia i traktowane jest jako stowarzyszenie podlegające prawu Stanów Zjednoczonych dla celów podatkowych w Stanach Zjednoczonych.

    8) Określenie „osoba mająca miejsce zamieszkania lub siedzibę na terytorium Stanów Zjednoczonych” oznacza:

    a) spółkę Stanów Zjednoczonych i

    Odpowiedz

    Błażej Sarzalski | Powiernictwo i anonimowość 9 października, 2018 o 17:02

    W teorii tak jest, rozliczamy się od dochodu światowego w USA, jednak ponieważ mamy zakład podatkowy w Polsce to efektywne opodatkowanie nastąpi w Polsce.

    Tak czytam to co napisałem i chyba zbyt duże uproszczenie zrobiłem.

    Odpowiedz

    Michał 9 października, 2018 o 17:25

    Zakładając że jest zakład w Polsce to czy efektywne opodatkowanie nie będzie i tu i tu? CIT w USA jest 21% a UPO nie przewiduje wyłączenia z progresją więc spółka będzie musiała też zapłacić podatek w USA po odliczeniu tego co zapłaciła w Polsce.

    Odpowiedz

    Błażej Sarzalski 9 października, 2018 o 17:49

    Słusznie, zamroczyło mnie totalnie jak to pisałem. Nie wiem dlaczego, ale jak pisałem ten tekst to pozostawałem w przekonaniu, że obowiązuje wyłączenie z progresją. Mam nauczkę na przyszłość, żeby nie pisać z głowy, czyli z niczego. Wpis jest już odpowiednio przeedytowany. Dzięki za czujność!

    Odpowiedz

    Michał 9 października, 2018 o 19:45

    Ciesze się że mogłem pomóc 🙂

    Tak z innej beczki mam pewną zagwozdkę – czy technicznie jest możliwe żeby właściciele transparentnej spółki LLC nie byli uznani według amerykańskich przepisów za Engaged in Trade or Business in United States, ale jednocześnie byli uznani według polskich przepisów za prowadzących działalność poprzez zakład w USA?

    Bazując na tym opisie kiedy jest się ETBUS https://ustax.bz/non-us-entrepreneurs/wydaje mi się że taka sytuacja mogła by zaistnieć jakby na przykład spółka LLC posiadała na terenie USA koparkę kryptowalut ale nie miała żadnego zależnego agenta który by ją obsługiwał – koparka jako urządzenie fizyczne położone na terenie USA powinna być wtedy zakładem według polskich przepisów, ale brak zależnego agenta skutkowałby brakiem bycia ETBUS

    Błażej Sarzalski 10 października, 2018 o 08:54

    Komputer jako zakład… hm.. W większości przypadków byłby to sprzęt obsługiwany przez jakąś osobę trzecią, która gdyby uznać ją za niezależnego agenta (np. gdyby zawodowo trudniła się usługami np. serwisowania, nadzoru, udostępniania miejsca na taką koparkę) to rzeczywiście, mino że agent byłby niezależny to można by uznać, że mamy do czynienia z majątkiem generującym stały przychód będącym częścią działalności gospodarczej. Tylko po co robić zakład w Stanach? W takiej sytuacji przecież jest (a w zasadzie może się być tam) się tam opodatkowanym, co przewiduje wprost UPO.

    Tym bardziej, że przytoczona przez Ciebie definicja za tym artykułem nie wydaje mi się pełna.

    Non-resident alien individuals and foreign corporations engaged in trade or business within the US are subject to US income tax on income, from sources both within and outside the US, which is „effectively connected” with the conduct of the trade or business within the US. Income is effectively connected [b]if it is derived from assets which are used in or held for use in the US[/b], and the activities of the US business were a material factor in the realization of the income.

    Źródła: https://www.irs.gov/individuals/international-taxpayers/effectively-connected-income-eci

    https://definitions.uslegal.com/e/effectively-connected-income-eci/

    Czyli, jeżeli się ma assets (aktywa) w Stanach, to zysk z takich aktywów jest efektywnie powiązany ze Stanami. Takim aktywem jest koparka…

    Piotr 16 lutego, 2021 o 13:36

    Czy spółka LLC z wybranym opodatkowaniem korporacyjnym jest zagraniczną jednostką kontrolowaną (CFC) dla wspólnika – polskiego rezydenta podatkowego?

    S.T 12 października, 2018 o 10:18

    Witam,

    Panie Błażeju,

    Może poruszy Pan temat spółek Inc w Delaware ?.
    Jakie są różnice jeśli chodzi o LLC a Inc ?.
    Na razie wydaje mi się, że to różnica taka jak pomiędzy spółką komandytową a sp.z.o.o.
    Chętnie bym poczytał na ten temat – myślę, że pozostali również :).

    Pozdrawiam ciepło.

    Odpowiedz

    Błażej Sarzalski 12 października, 2018 o 12:43

    Będę miał to na uwadze 🙂 Chwilowo z uwagi na spadające lekko statystyki więcej czasu przeznaczam na http://www.rejestracjaspolkizoo.pl

    Odpowiedz

    T.T 13 października, 2018 o 01:42

    Rozumiem.

    Wydaje mi się, ze Inc byłaby lepsza forma niż LLC ze względu na brak transparetnosci. Chodzi o to, ze przychody Inc przypisywane są spółce a nie wspólnikowi jak się to ma w LLC. Wydaje mi się, ze kwestia optymalizacji podatkowej jest tutaj łatwiejsza bo pewnie rząd amerykański zwalnia takie przychody z opodatkowania ponieważ nie znajdują się na jego terenie a polska nie ma do tego prawa ponieważ przychód jest przypisany spółce.

    Już samo uruchomienie pożyczki dla spółki LLC rodzi pytanie odnośnie podatku PPC. Bo wkoncu niby pożyczka przychodem nie jest ale podatek PPC mogą chcieć bym z tego tytułu uiścił jako pożyczkobiorca. Dużo kwestii jeszcze musi Pan poruszyć ;). Będę obserwował.

    Odpowiedz

    Krawiec 14 października, 2018 o 14:45

    Dzień dobry

    Zastanawia mnie ta teza:

    jeżeli korzystasz z opodatkowania korporacyjnego to spółce można przypisać rezydencję podatkową w USA, tam też rozliczasz się z podatków.

    Czy oznacza to, że wybór odpodatkowania korporacyjnego dla LLC automatycznie stwarza „zaklad” w USA czy trzeba ten zakład stworzyć poprzez np. najem biura, zatrudnienie pracownika, itp?

    Odpowiedz

    Błażej Sarzalski 9 listopada, 2018 o 08:39

    Było o tym wyżej w komentarzach. Wybór opodatkowania korporacyjnego tworzy – w myśl polsko-amerykańskiej umowy o unikaniu opodatkowania – spółkę, rezydenta amerykańskiego

    Odpowiedz

    Przemysław 7 listopada, 2018 o 20:19

    Czy polski wspólnik (os fizyczna) takiej spółki może rozliczać się z takiego dochodu na podstawie PIT 36 L?

    Jak wygląda wgl ustalanie przychodów i kosztów z takiej spółki? W sumie jestem ciekawy jak to od strony księgowej wygląda. Czy us w Polsce może kontrolować księgi takiej spółki pod kątem podatków?’

    Odpowiedz

    Błażej Sarzalski 8 listopada, 2018 o 13:05

    Może rozliczać się na podstawie PIT 36L

    Skoro rozlicza się tutaj to stosujemy polskie przepisy dot. przychodów i kosztów.
    US może kontrolować taką spółkę

    Odpowiedz

    R.H 8 listopada, 2018 o 19:05

    Czy zagraniczny komplementariusz spółka kapitałowa Inc w USA ( stanu delaware) posiadająca udziały w polskiej spółce komandytowej będzie płatnikiem podatku dochodowego na terytorium Polski czy USA ?.

    Odpowiedz

    Błażej Sarzalski 9 listopada, 2018 o 08:39

    I w Stanach i w Polsce (w Polsce będzie zakład podatkowy)

    Odpowiedz

    Małgorzata 23 października, 2019 o 12:25

    Dzień dobry Panie Błażeju

    Interesuje mnie kwestia płacenia podatków w Polsce.
    Jest spółka typy LLC w Delaware. Założona przez rezydenta USA. Spółka opłaca niezbędne podatki w stanach.

    Czy jej akcjonariusze, którzy są rezydentami Polski są zobowiązani do rozliczania się i płacenia podatków w Polsce?

    Odpowiedz

    Błażej Sarzalski 23 października, 2019 o 13:30

    Pani Małgorzato, cały wpis przecież właśnie o tym jest 🙂 Jeżeli ma Pani konkretne pytania zapraszam do złożenia zapytania o opinię/konsultację prawną.

    Odpowiedz

    Szymon 2 listopada, 2019 o 16:33

    Panie Błażeju, posiadam jednoosobową spółkę LLC w Wyoming przez którą prowadzę sprzedaż na amerykańskim Amazonie. W ostatnim czasie odkryłem, iż Amazon odprowadza 23% VAT od wszystkich e-usług świadczonych dla mojego konta sprzedawcy (rozmaite opłaty prowizyjne). Wygląda na to, iż Amazon traktuje mnie/spółkę jako rezydenta EU.
    1. Czy dobrze rozumiem, iż wyżej wymienione opłaty są nie do uniknięcia w legalny sposób ze względu na to, iż spółka jest tzw. disregarded entity, a więc nierozłączna podatkowo od właściciela, który jest Polakiem? Wolałbym jednak, by to spółka amerykańska była odbiorcą ww. usług, a więc nie powstawał obowiązek VAT, ale czy w takim wypadku konieczne byłoby rozliczanie się jako C-corp i składanie zeznań federal tax?
    2. Spotkałem osoby, które twierdzą, iż po podaniu Amazonowi mojego europejskiego/polskiego numeru VAT (gdybym takowy posiadał), Amazon przestanie odprowadzać za mnie VAT. Czy to oznacza, iż ten obowiązek ustanie całkowicie czy może jedynie przeniesiony zostanie ciężar odpowiedzialności na mnie?

    Pozdrawiam!

    Odpowiedz

    Błażej Sarzalski 4 listopada, 2019 o 08:57

    1. Podatek VAT to jest w mojej ocenie zupełnie inna kwestia, nie związana z tematyką tego wpisu. Amazon traktuje Pana jako osobę fizyczną – obywatela Unii i stosuje dyrektywę o VAT od usług elektronicznych. To jest kwestia praktyki Amazon, widocznie uznał, ze gdyby traktował Pana jako podmiot amerykański to naruszałby tym samym dyrektywę o VAT.
    2. Jeżeli Pan poda numer NIP to oznacza, że przestaje być Pan konsumentem i w związku z tym miejsce opodatkowania dla usług świadczonych przez Amazon zmienia się na USA, stąd nie ma wtedy VAT.

    Odpowiedz

    Szymon 4 listopada, 2019 o 19:50

    Dziękuję i przepraszam, jeśli faktycznie komentarz nie pasuje do powyższego wpisu. W przypadku [2], czy podanie numeru NIP Amazonowi rodzi po stronie polskiej dodatkowe zobowiązania podatkowe/informacyjne?

    Pozdrawiam!

    Odpowiedz

    Błazej Sarzalski 5 listopada, 2019 o 09:08

    Podanie NIPu wiąże się z tym, że ma się działalność gospodarczą, co oznacza obowiązki raportowe (m.in. deklaracje VAT, JPK_VAT itp)

    Odpowiedz

    Szymon 8 listopada, 2019 o 18:45

    Dziękuję uprzejmie 🙂

    Ken 25 lutego, 2020 o 09:27

    Jeśli więc np nie mam zakładu w USA, magazynu, pracowników ale sprzedaję też produkty w Stanach (dropshipping) jestem rezydentem Polski i chcę płacić u nas podatek – rozumiem, że bez problemu mogę korzystać z transparentości podatkowej i wszystkie zyski opodatkowywać w Polsce?

    Mam parę pytań szczegółowych, które nie zostały chyba poruszone:
    1. Czy mogę wybrać podatek liniowy 19% czy tylko wchodzi w grę skala podatkowa? Rozumiem, że jeśli liniowy by był możliwy to muszę to jakoś zgłosić przy lub po założeniu spółki w USA?

    2. Odnośnie prowadzenia księgowości – w USA więc nie muszę prowadzić, prowadzę w Polsce ale nie musi to być chyba księgowość taka jak dla polskich spółek, rodzajów działalności i tych wszystkich biurokratycznych przepisów? Skoro rozliczam podatek od zysków to rozumiem, że mogę prowadzić jakąś uproszczoną formę księgowości czyli dane odnośnie sprzedaży, dane odnośnie kosztów – i od zysku naliczam podatek i płacę podatek od tego w Polsce. Pytanie czy miesięcznie w postaci zaliczek czy tylko rozliczam całość w PIT rocznym?

    Odpowiedz

    Tadeusz 25 lutego, 2020 o 09:54

    1. Można wybrać liniówkę 19% tylko trzeba zgłosić w swoim urzędzie skarbowym; identycznie jak w przypadku zwykłej działalności gospodarczej.

    2. Amerykański IRS nie interesuje się spółką, której właścicielem nie jest amerykański rezydent, a sama spółka nie generuje dochodu w USA, natomiast polskie przepisy milczą w tym temacie. Ja prowadzę uproszczoną ewidencję w zwykłym excellu, jedynie po to, by precyzyjnie wyliczyć i opodatkować sobie dochód.

    Odpowiedz

    Szymon 3 lutego, 2021 o 11:50

    Jak w praktyce wybiera się podatek liniowy, do 20 lutego trzeba po prostu złożyć wniosek aktualizacyjny CEIDG-1? Trochę to dziwne skoro w CEIDG nie ma w ogóle wpisu LLC. Czy taki wniosek przejdzie nawet bez wypełniania niektóry pól z *, np. 12 (obowiązkowe ubezpieczenie – nie obowiązuje mnie)

    A może po prostu trzeba dla LLC złożyć standardowy wniosek (nie aktualizacyjny) o wpis do CEIDG?

    Pozdrawiam

    Odpowiedz

    Szymon 24 czerwca, 2020 o 13:43

    Dzień dobry Panie Błażeju

    Urząd Skarbowy po złożeniu PIT-36 + PIT-ZG dla jednoosobowej LLC bez zakładu w USA poinformował mnie, iż powinienem złożyć również PIT-B – „system” wyrzuca im błąd w przypadku jego braku.
    Czy Pan potwierdza te rewelacje? Jeśli tak, to co ma znaleźć się w PIT-B jako NIP spółki? Niby mógłbym podać tam mój osobisty NIP, ale wydaje się to co najmniej dziwne, gdyż według mojej najlepszej wiedzy nie mam obowiązku jego posiadania w przypadku prowadzenia spółki za granicą.

    Pozdrawiam
    Szymon

    Odpowiedz

    Błażej Sarzalski 24 czerwca, 2020 o 13:57

    Szczerze mówiąc to nie zajmuję się technikaliami, niemniej jako przedsiębiorcę należy traktować Pana, stąd pewnie trzeba wpisać Pana NIP.

    Odpowiedz

    Michał 14 października, 2018 o 18:34

    Różnice wynikają stąd że Effectively Connected Income (ECI) jest szerszym kryterium niż Engaged in Trade or Business in United States (ETBUS) i na przykład obejmuje też niektóre zyski spoza USA, ale żeby mieć jakikolwiek ECI trzeba by pierw być ETBUS. Jeżeli definicja ETBUS z przytoczonego przeze mnie artykułu była by słuszna (a tak mi się wydaje bo amerykański prawnik który prowadzi tą stronę oferuje też usługi odzyskiwania podatku dochodowego od IRS https://ustax.bz/non-us-amazon-sellers-get-your-money-back-from-the-irs/ ) to wydaje mi się że mogło by tu dojść do sytuacji w której taka koparka na podstawie UPO mogła by być opodatkowana w USA jako zyski zakładu, ale w praktyce by nie była na podstawie amerykańskich przepisów wewnętrznych.

    Odpowiedz

    Dodaj komentarz

    Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

    Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

    Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

    Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Radcy Prawnego Błażej Sarzalski w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

    Poprzedni wpis:

    Następny wpis: