Rachunek bankowy dla spółki Delaware na Komorach?

Błażej Sarzalski        12 października 2017        Komentarze (0)

Rachunek bankowy dla spółki Delaware

Dla osób korzystających z rozwiązań opartych o wehikuły korporacyjne z udziałem spółek LLC w Delaware istotną cechą oferowanego rozwiązania jest założenie dla spółki rachunku bankowego w jurysdykcji nie regulowanej powszechnym standardem raportowania OECD.

O możliwościach otwarcia rachunku bankowego w Mołdawii już pisałem.

Alternatywy oferują banki położone w Związku Komorów, które nie podlegają ani standardowi OECD, ani ustawie FATCA. Jest to jednak rozwiązanie przeznaczone dla ludzi gotowych na wysoką opłatę z tytułu otwarcia rachunku bankowego (nawet powyżej 1000 euro, nie licząc kosztów pośrednictwa) oraz większe opłaty związane z transferami środków pieniężnych, godzące się na ryzyko trzymania pieniędzy w banku offshorowym, regulowanym przez egzotyczną komisję finansową.

Komory to wyspiarskie państwo w północnej części Kanału Mozambickiego, zlokalizowane na archipelagu Komorów, pomiędzy północną częścią Madagaskaru a północno-wschodnią częścią Mozambiku. Najbliższymi państwami są Mozambik, Tanzania, Madagaskar oraz Seszele. Jest to położony najdalej na południe członek Ligi Arabskiej. System prawny to połączenie prawa islamskiego, francuskiego oraz lokalnego prawa zwyczajowego.

Zgodnie z republikańską konstytucją z 2002 roku Komory stanowią federację trzech samorządnych wysp Anjouan, Mohéli i Wielki Komor. Banki, które oferują swoje usługi dla międzynarodowych klientów znajdują się na wyspie Mohéli.

international-2690993_1920

Plusami otwarcia konta na Komorach są zupełna anonimowość klienta (brak ujawniania przez banki informacji jakimkolwiek osobom trzecim, państwom, administracji podatkowej), brak restrykcji co do narodowości beneficjentów rachunków bądź jurysdykcji ich spółki, konta wielowalutowe, anonimowe karty Visa/Mastercard, mniejsza biurokracja i szybkość otwarcia konta (nawet kilka dni).

Komory też nie znajdują się na czarnych listach organów podatkowych, w tym polskiego Ministerstwa Finansów.

Osoby zainteresowane ofertą banku zapraszam do kontaktu.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis: